1 נובמבר, 2018
ע"י מערכת Excellent4You

איך מראיינים בצורה נכונה?


במאמר הבא בחרנו לקחת מספר נקודות שלעיתים מעסיקים או מגייסים לא מייחסים אליהם מספיק חשיבות, אך בהחלט יש להן השפעה על תהליך הריאיון, תהליך הסינון והשוואה שלנו ובסופו של דבר גם על בחירה של האדם שיאייש את המשרה

אנו נחלק את תהליך ראיון העבודה לשני שלבים:

1

הכנות טרם הריאיון


הכנות לוגיסטיות
לא רק למועמדים לתעסוקה ישנן הכנות בטרם הריאיון, גם לכם מעסיקים יקרים.
חשוב להקפיד לערוך את הריאיון במקום ראוי ומכובד, מקום ללא הפרעות או כאלה שייווצרו במהלכו. לשמור על הפרטיות והדיסקרטיות (במידת הצורך) של המועמדים.
להיערך מבחינת כל הציוד הנדרש- אם זה כיסאות, כלי כתיבה, משקאות (במידה ונציע למועמד) – על מנת למנוע הפרעות עתידיות.

מגדירים מה אנחנו מחפשים
עלינו ליצור רשימה של הגדרות של התפקיד והדרישות, כשאנחנו מחלקים את הדרישות לדרישות שהן בעצם MUST (חובה) מבחינתנו, כגון השכלה ו/או הכשרה מקצועית בתחום מסוים. (כמובן בהתאם לאופי המשרה)
ודרישות שהן יותר מקלות והן נוגעות יותר לאופיו של הבנאדם, לדוגמא משרת מוקדנית במוקד מד"א, שמצופה מהמוקדנית לפעול באופן צלול ושקול, מתן שירות לאזרח ושמירה על קור רוח, לעומת מועמדת שתשדר ותעיד על עצמה כטיפוס קצת יותר חרדתי.

מכינים שאלות מראש
לאחר שקראנו את קורות החיים וזימנו מועמדים פוטנציאליים לראיון העבודה כבר יש בידנו מידע רב על מי שהולך לאייש התפקיד, עלינו להכין מס' שאלות למטרת בדיקת התאמתו ע"פ השלב הקודם שביצענו.
ישנן מס' סוגי שאלות, נתייחס לעיקריות בהן:
שאלות רושם כללי- ניתן לבקש מן המועמד להציג את עצמו במספר משפטים, בצורה הזו תוכלו לבחון את יכולות הביטוי העצמיות של המועמד (בהתאם לרלוונטית הדבר למשרה) ושפת גופו.
השוואה וסינון- שאלות שמטרתן לבדוק האם המועמד עומד בקריטריונים הבסיסים של המשרה.
סקירת קורות החיים- נתייחס לכתוב בקורות החיים של המועמד, במידה וציין הישגים מיוחדים נשאל עליהם ונתרשם. במידה וישנם תאריכים חסרים בקורות החיים, נתייחס גם אל זה.
לדוגמא, במידה ורואים שנים חסרות בפירוט הניסיון התעסוקתי, אפשר לשאול את המועמד מדוע הושמטו הפרטים מקורות החיים. עם זאת חשוב לכבד את פרטיותו של המועמד ולקבל בהבנה במידע וייבחר שלא להרחיב.
או לחילופין, נבקש מן המועמד להרחיב אודות השכלתו/הכשרה שציין בקו"ח.

2

הראיון עצמו ואחריו


לקבל בלי לתת
אל לנו לחשוב שאנו בעמדת "התנשאות" ובמקום עליון מן המועמד, חשוב לזכור כי בימינו עוברים ברשת מדי יום מאות אלפי קורות חיים והמועמד צריך לקבל גם תחושת "חיזור" קלה.
או במילים אחרות, עלינו לשתף אותו במידע אודות החברה ואודות התפקיד המוצע. אנחנו לא מדברים על לחשוף נתונים כספיים, אבל אפשר בהחלט לתת מספר משפטים על גודל החברה, אם אתם משפחה קטנה או מעצמה, היקף הפעילות וכו'...
נוסיף כמה משפטים קצרים על התפקיד המוצע, בלי לחשוף יותר מדי את "הדרישות המקלות" שהזכרנו מראש.
ככל שנשתף את המועמד במידע אודות הארגון והמשרה המוצעת- חוסר הוודאות שלו ילך ויקטן, המועמד ירגיש יותר פתיחות, וכך נתרשם ממנו בצורה הטובה ביותר.

לא דובים ולא יער
לעיתים בניסיונות לגייס את מועמדים פוטנציאליים שנראים מתאימים, אנו עלולים לנפח מעט את הפעילות והיקף התפקיד המוצע, וכך להגדיל ציפיות עבור המועמד.
גישה זו אינה נכונה שכן היא מביאה לכך שהעובד יתחיל על סמך מה שנאמר לו, יפתח ציפיות אודות התפקיד, לבסוף יגלה את האמת המרה ויבחר לעזוב את המשרה.

אנחנו אנשים
במהלך הריאיון גם אנו כמגייסים עלולים לעיתים להתפתות ולסטות מהנושא שלשמו התכנסנו.
אפשר בתחילת הראיון להקדיש מס' דקות (בהתאם למסגרת הזמן שהקצבנו) עבור נושאים אישיים וכללים, על מנת להתרשם מן המועמד.
עם זאת עדיין לשמור על ראיון ממוקד ולא מפוזר, למקד לשאלות בניסיון המקצועי, ההתאמה לתפקיד והדרישות שהגדרתם לתפקיד לפני כן.
באותו הנושא, חשוב לזכור שגם המרואיינים הם בני אדם ומטבע הדברים הגיוני שהם יהיו נרגשים מעט, מתוחים או לחוצים.
קבלו זאת בהבנה, נסו בעזרת משפט או שניים במהלך ההצגה העצמית של הארגון/עסק "לשבור את הקרח".
החיים הם אינם שחור או לבן! חשוב לשמור על שיקול דעת מקצועי ונבון, לא לצאת מתוך נקודות הנחה כלשהן, אלא באמת לבוא לראיונות בצורה ניטרלית, נקיה ואמתית.
שכן במידה ונפעל על פי עיקרון ה"דעות קדומות" אנו עלולים להפסיד עובד איכותי.
כפי שאדם שאיחר במס' דקות לראיון העבודה, לא בהכרח אומר שהוא מאחר כרוני ויאחר לעיתים קרובות לעבודה.
עלינו לקחת הכל באופן מידתי, תוך מתן התייחסות לחשיבות הדבר ביחס לדרישות התפקיד שהגדרנו לפני כן.

בהצלחה!

Excellent4You – מלווה חברות וארגונים, לאורך כל הדרך במציאת העובדים האיכותיים והמסורים ביותר – עד להתשלבות מיטבית בתפקיד! לפרטים נוספים יש למלא את הטופס ואנו נשוב אליך בהקדם.

סוג שירות מבוקש: כוח אדם
השמה
כן, אני מעוניין לקבל עדכונים והטבות חדשות במייל.
alt

כיצד תזהה ותגייס לארגונך כוכב על?